Milyen szankciók? Amerikai és uniós cégek több milliárd dollárt fizettek Oroszországnak
Sok vállalat a háború kitörése után is maradt Moszkvában, az ország legnagyobb külföldi adózói mind USA-érdekeltségek.
Az eladási árból származó egymilliós veszteséget levonva a bank öt év alatt hétmillió forintot fogott rajtam.
„A lakást a vételárnál egymillióval olcsóbban, de némi szerencsével gyorsan eladva következett a számvetés, amely megdöbbentő eredményre vezetett. Öt év alatt a bankba ilyen-olyan címen mindösszesen 12 millió forintot fizettem, hogy majd az elszámoláskor mindössze négymilliót kapjak kézhez. Vagyis, az eladási árból származó egymilliós veszteséget levonva a bank öt év alatt írd és mondd 7, azaz hétmillió forintot fogott rajtam. Éppen a dupláját az akkoriban meghirdetett öt százalék körüli kamatnak, és akkor hol volt még az árfolyamkockázat, amelynek átka csak ezt követően teljesedett be a devizaadósokon.
Azt persze nem tudhatom, hogy a befizetett summából mennyi lehetett a bank haszna, ám sokat elárul az egész ügyről az, hogy a Bernben élő barátom az ottani jelzálog hitelének kamatát éppen akkoriban alkudta le 1,8 százalékról 1,5 százalékra.
Mindez a pénzügyi kultúra legteljesebb hiánya foglalhatjuk össze a történet tanulságát, miként a többi pórul járt devizaadósét is. Hogy majd az érintettek képviselőinek legújabb, szakmaiatlansága révén azok ügyét lejárató, nevetségessé tevő próbálkozásáról meg ne feledkezzünk. És mindebből a nem teljesen alaptalanul fennálló bankellenes hangulatot meglovagolva az egyik legolvasottabb napilap összeesküvés-elmélettel átszőtt címlap sztorit készített.”